Klimatizace do bytu a domu

TOSHIBA – katalog klimatizací a tepelných čerpadel (platný od 1. března 2020 do 28. února 2021)*

DAIKIN – katalog klimatizací (ceny platné od 1. června 2020 do 31. března 2020)*

*ceny jsou platné viz výše, vyhrazujeme si právo změnit cenu bez předchozího upozornění, a to v případě, že dojde ke změně ceníku dodavatele

15% sleva na klimatizační jednotky TOSHIBA a DAIKIN

Díky vysokým letním teplotám a příjemným cenám představují klimatizace do domů a bytů „luxus“, který si můžeme dovolit. Často bývá klimatizace jediným řešením, jak letní vedra přežít. Jak takovou klimatizaci vybrat?

Tento článek popisuje výběr pevných klimatizací, pro mobilní klimatizaci stačí zajít do elektro obchodu, nevyžadují totiž odbornou instalaci.

Single split nebo multisplit?

Podle toho, do kolika místností se klimatizační zařízení instalují, rozlišujeme single split (řešení pro jednu místnost) a multi split zařízení (řešení až pro 5 místností).

Klimatizační přístroj se vždy skládá minimálně ze dvou jednotek:

  • vnitřní– volit můžete z nástěnného řešení různých designů a funkcí (nebo také kazetové, podstropní, kazetové či mezistropní)
  • venkovní– tato jednotka bere energii z okolního vzduchu a přetváří ji na vzduch chladný nebo teplý, umísťuje se na fasádu, balkon, zem nebo střechu

S umístěním vnitřních jednotek i té venkovní vám poradíme.

Invertorová technologie motorů

Invertorový motor pomocí elektronické regulace otáček kompresoru produkuje pouze aktuálně potřebný výkon. Dlouhodobě tak chrání zařízení proti nadměrnému opotřebení, je tišší a zároveň spotřebuje méně elektrické energie.

Výkon klimatizace

Klimatizace do bytů a domů, tedy do domácností, mají zpravidla výkon od 2,5 kW do 7 kW.  Konkrétní výkon se počítá na mprostoru, zohledňuje se počet oken, orientace na světovou stranu, ale také počet osob nebo elektro zařízení, které v místnosti jsou atd. A pokud plánujete klimatizací také topit, i to je potřeba ve výkonu zohlednit. Vy se výpočtem správného výkonu trápit nemusíte, spočítáme vám ho v nabídce.

Kvalitní a spolehlivá značka, která vám bude dlouho sloužit

Ať již potřebujete vychladit jednu nebo více místností, skvělou volbou budou tiché klimatizace Toshiba nebo Daikin. Instalujeme pouze tyto spolehlivé japonské značky. Obě firmy mají více než 60 let zkušeností v oblasti klimatizací pro domácnosti. A pokud bychom šli do historie dál, budeme muset přidat další nulu, protože např. historie značky Toshiba sahá až do 19. století. I Daikin se v oboru vzduchotechniky pohybuje téměř 100 let.

Tichý provoz, který vás v noci ani přes den nebude rušit

Když už investuje desítky tisíc do klimatizace ve svém bytě, domě nebo kanceláři, chcete, aby byla opravdu tichá a nerušila. Klimatizační jednotky Toshiba a Daikin umí chladit již od 19 dB. Jen pro vaši představu, to je cca polovina hluku tiché myčky. Taková jednotka si bude doma jen klidně ševelit. Samozřejmě pokud potřebujete rychle vychladit horko v místnosti a pustíte klimu na plno, budete proudící vzduch slyšet víc. Pro temperování příjemné teploty vám však tichý režim bude stačit…tedy za předpokladu, že máte správně spočítaný výkon jednotek.

Pokud vybíráte klimatizaci, zajímejte se také o hlučnost venkovní jednotky, aby nerušila ani vás, ani sousedy.

Domácí čistička vzduchu a ionizátor

Dnešní moderní klimatizační jednotky mají spoustu dalších funkcí. Někomu bude stačit opravdu jen chlazení, náročnější klienti ocení dokonalou filtraci vzduchu s aktivním elektrostatickým PLASMA PURE filtrem na bakterie, pyly a alergeny s funkcí ionizátoru(Toshiba DAISEIKAI 9). S výběrem vhodné jednotky vám poradíme.

Topení a odvlhčování

Málokdo ví, že klimatizaceje vlastně tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. Mimo studeného vzduchu tak umí foukat také vzduch teplýnahradí tak klasické topení v místech, kde nevedou radiátorové trubky– např. na chatách, chalupách. Pokud chcete klimatizací topit, je potřeba to zohlednit při výpočtu výkonu. Díky klimatizaci si tak lehce zpříjemníte a prodloužíte sezónu na své oblíbené chatě či chalupě. V neposlední řadě umí klimatizace také odvlhčovat, pokud v místnostech potřebujete snížit vlhkost, např. po malování, ale i pravidelně díky zvýšené tvorbě plísně, je klimatizace dobrou volbou.

Dálkové ovládání nebo přes mobil?

Standardním vybavením klimatizací je dálkové ovládání. U vyšších řad jednotek je pak dálkové ovládání také programovatelné. Ovládání přes mobilní aplikaci je u Toshiby a Daikinu samozřejmostí – zeptejte se na vhodné řešení.

Záruka až 5 let

Standardní záruka ze zákona jsou 2 roky. Pokud však klimatizace pravidelně každý rok servisujete, prodloužíme vám záruku na 3 roky a se servisní smlouvou až na 5 let, a to se vyplatí.

Chcete také vychladit svůj byt, dům, kancelář nebo provozovnu technologiemi Toshiba nebo Daikin?

Pro nezávaznou nabídku volejte tel.: 602 457 196 nebo pište info@nodip.cz


    Váš kontakt bude použit pouze pro zodpovězení vašeho dotazu či vypracování nabídky, a to v souladu s GDPR ustanovením.