AKCE – 15% sleva na tiché klimatizace a topení Toshiba A Daikin (platí pro instalace 31. března 2020)

Díky vysokým letním teplotám a příjemným cenám, představují klimatizace do domů a bytů „luxus“, který si můžeme dovolit. Často bývá klimatizace jediným řešením, jak letní vedra přežít. Jak takovou klimatizaci vybrat

Klimatizace do bytů a domů, tedy do domácností mají zpravidla výkon od 2,5 kW do 7 kW.  Podle toho, do kolika místností se klimatizační zařízení instalují, rozlišujeme single split (řešení pro jednu místnost) a multi split zařízení (řešení až pro 5 místností). Ať již potřebujete vychladit jednu nebo více místností, skvělou volbou budou tiché přístroje Toshiba nebo Daikin. Japonská značka TOSHIBA vyrábí klimatizační jednotky více než 60 let, DAIKIN téměř 100 letDnešní moderní klimatizační jednotky mimo chlazení umí také čistit vzduch, odvlhčovat (prevence vzniku plísní), filtrují vzduch od pylů a alergenů a v neposlední řadě umí také topit (fungují jako tepelené čerpadlo) – slouží celý rok.

Klimatizace do bytu (jedné místnosti) – single split systém

  • odborně montujeme klimatizace TOSHIBA

  • odborně instalujeme klimatizace DAIKIN

Klimatizace do bytu, v českých podmínkách klidně i do panelákového bytu, není žádné tabu. Klimatizační přístroj se vždy skládá ze dvou jednotek:

  • vnitřní – volit můžete z nástěnného řešení nebo parapetní jednotky různých designů
  • venkovní – tato jednotka bere energii z okolního vzduchu a přetváří jí na vzduch chladný nebo teplý, umísťuje se na fasádu nebo balkon

Single split system je tedy řešením pro jednu mísnost – pro ložnici, obývací pokoj, kuchyň nebo všechny najednou. Poradíme vám, kam nejvhodněji jednotky umístit, aby dobře sloužily svým účelům.

Single split i multi split klimatizační systémy značek TOSHIBA i DAIKIN používají invertorovou technologii motorů.

Invertorový motor pomocí elektronické regulace otáček kompresoru produkuje pouze aktuálně potřebný výkon. Dlouhodobě tak chrání zařízení proti nadměrnému opotřebení, je tišší a zároveň spotřebuje méně elektrické energie.

Klimatizace do domu nebo kanceláře (více místností) – multi split systém

  • odborně montujeme klimatizace TOSHIBA

  • odborně instalujeme klimatizace DAIKIN

Klimatizace do domu se od klimatizace do bytu nijak významně neliší. Pouze se předpokládá, že v rodinném domě je potřeba klimatizovat více místností.

Pro klimatizování více místností v bytě, domě či kanceláři se většinou používá jedna venkovní jednotka, která se umísťuje na fasádu nebo střechu. Výkon venkovní jednotky se volí s ohledem na počet klimatizovaných místností, orientaci celého domu na světovou stranu nebo to, zda je dům celý prosklený či kolik osob a tepelných zdrojů v domě je – pro výpočet potřebného výkonu nás kontaktujte

Tato venkovní jednotka se připojí až na 5 vnitřních klimatizačních jednotek. Multi split systém je ekonomické a eleganční řešení pro domácnosti a kanceláře, které mají více mísností k chlazení.

Multi split systémy umí mimo klimatizování také topit, vysoušet nebo filtrovat vzduch. Využijete je tak až 365 dní v roce.

Přečtěte si článek o tom jak vybírat klimatizaci, aby vám dlouho a dobře sloužila.

 

Aktuální ceník klimatizací a tepelných čerpadel zn. TOSHIBA

Aktuální ceník klimatizací pro domácí použití zn. DAIKIN

 

Chcete také vychladit svůj byt, dům, kancelář nebo provoznu?

Pro nezávaznou nabídku volejte tel.: 602 457 196 nebo pište info@nodip.cz

Váš kontakt bude použit pouze pro zodpovězení vašeho dotazu, a to v souladu s GDPR ustanovením.
TOSHIBA-SUZUMI-PLUS-invertorovy-motor-klimatizace-do-bytu-domu
nainstalovaná super tichá klimatizační jednotka TOSHIBA SUZUMI PLUS