Tepelné čerpadlo Daikin Altherma – japonská kvalita se 7 letou zárukou

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma: záruka 7 let

Japonská značka DAIKIN je jedním ze světových lídrů v oblasti výroby tepelných čerpadel a klimatizací. V na trhu působí od roku 1924, v oboru tepelných čerpadel má více než 50 let zkušeností. Značka má své vývojové centrum v Evropě, proto naše teplotní podmínky zná a čerpadla jim přizpůsobila (garantovaný topný výkon až do teploty -25°C).

Tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA je vhodné pro rodinné domy, penziony, hotely i další průmyslové prostory

Tepelné čerpadlo vzduch-voda zn. DAIKIN používá invertorovou technologii:

  • šetří elektrickou energii (až o 30 % nižší spotřeba energie než u tradičních systémů)
  • plynule řídí hlavní agregáty podle potřeby distribuce tepla nebo chlazení (v případě systému vzduch-vzduch),
  • v zimě topí, 
  • celý rok vytápí teplou vodu, 
  • v létě chladí (obdoba) klimatizace.

Zvolením vhodného výkonu je možné tepelným čerpadlem DAIKIN Altherma vytápět:

  • rodinné domy,
  • penziony, restaurace, kanceláře,
  • střední i velké průmyslové objekty.

Tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma pro rodinné domy (residenční použití) s ohřevem vody

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je vhodné pro novostavby, ale také pro rekonstrukce, protože lze napojit na stávající otopný systém (stávající rozvody topení).

Čerpadlo tak ohřívá vodu do radiátorůdo podlahového vytápění nebo kombinace. Je možné ho také kombinovat s jinými zdroji vytápění (např. současný plynový nebo elektro kotel) jako bivalentní zdroj nebo s fotovoltaikou pro ohřev vody. V létě se tak prakticky stává vaše domácnost „nezávislá“ na topivu, protože slunce díky kolektorům ohřívá vodu na vysoké teploty. Takto „zdarma“ ohřátou vodu využijete na sprchování, do pračky nebo myčky.

Není nutné měnit radiátory – tepelné čerpadlo se připojí na současný rozvod

To je dobrá zpráva, protože rekonstrukce se tak zbytečně neprodraží. Tepelná čerpadla vzduch-voda DAIKIN ALTHERMA jsou kompatibilní s vašimy radiátory, ať již využíváte nízkoteplotní nebo vysokoteplotní radiátory (až do 80°C), zjednoduše řečeno.

Ano, samozřejmostí je připojení na podlahové topení.

Online ovládání – mějte řídicí jednotku pod kontrolou

Vracíte se z dovolené nebo vymrzlí z procházky? Jednoduše pomocí online aplikace upravíte aktuální nastavení teploty. Aplikace také umí řídit průtok, provozní režim nebo sledovat spotřebu energie, vše jednoduše z mobilu, odkudkoli.

Ceník tepelných čerpadel DAIKIN ALTHERMA včetně instalace

Rádi bychom uvedli konkrétní částku, kolik bude stát tepelné čerpadlo a jeho instalace právě ve vašem domě. To však takto univerzálně není možnéKaždé řešení je individuální a řídí se mnoha faktory (počet místností pro vytápění, způsob napojení na stávající otopný systém, zateplení budovy, napojení na bivalentní zdroj, atd.). Nechceme vás strašit kompeltním výčtem, proto nás kontaktujte pro individuální nabídku info@nodip.cz nebo využijte formulář níže.

Pro online katalog tepelných čerpadel DAIKIN ALTHERMA klikněte zde (platnost cen do 31. března 2020).

Chcete také topit a ohřívat vodu levně?

Zeptejte se nás na vhodné řešení pro váš rodinný dům, penzion nebo jiný objekt – připravíme vám vhodný návrh vytápění, umíme také pomoct s dotací díky spolupráci se specializovanou firmou na dotace. Dotace mohou čerpat jak domácnosti, tak firmy