Dotazy týkající se tepelných čerpadel nejen značek TOSHIBA a DAIKIN:

Za jakých podmínek mohu čerpat kotlíkové dotace pro rok 2019?

Nejvyšší dotaci pro koncového spotřebitele získáte při výměně kotle na tuhá paliva, do kterých se přikládá ručně,  nebo za přímotopy (a jiná elektrická kamna). Jsou to kotle tzv. I. a II. emisní třídy – typicky se v nich topí uhlím. Dotaci můžete čerpat na tepelné čerpadlo až do výše 120 tisíc korun. V prioritních oblastech dokonce až 127 500 Kč.

Seznam prioritních oblastí naleznete v tomto dokumentu.

Je lepší přejít na plynový kotel nebo tepelné čerpadlo?

Na plynový kotel můžete v rámci kotlíkových dotací získat maximálně 75 % způsobilých výdají, tzn. maximálně 95 000 Kč. Zároveň je nutné, aby ve vaší obci byl zaveden plyn. Pokud máte plyn daleko, jeho připojení by celý přechod velmi prodražilo.

Na tepelné čerpadlo můžete získat až 80 % způsobilých výdajů tzn. až 127 500 Kč (v prioritních oblastech). Pro instalaci tepelného čerpadla stačí připojení do sítě elektrické energie. Navíc je jeho provoz velmi ekonomický. Bere totiž energii z okolního vzduchu (až 80 % tepla máte zdarma) a funguje i při mínus 25°C.

Mám starý plynový kotel – mohu na jeho výměnu čerpat kotlíkovou dotaci?

Bohužel příspěvek nelze získat při přechodu z plynového kotle nebo automatického kotle na uhlí či pelety, tzn. na kotle, které nespadají do I. a II. emisní třídy.

Umíte zajistit kotlíkovou dotaci na klíč?

Ano, jsme schopni zajistit montáž i dotaci. Celým procesem vás provedeme jednoduše, vy už budete letos v zimě topit bez špinavého přikládání.

Více informací o tepelných čerpadlech a jejich parametry zjistíte zde.