fbpx
Rubriky
Aktuality

Rekonstrukce domu či bytu – příprava na klimatizaci

Rekonstrujete byt či dům nebo se na to brzy chystáte? Zahrňte do příprav také klimatizaci – vyhnete se tak v budoucnu dalšímu vrtání.

Příběh jednoho našeho zákazníka:

„Dům jsem stavěl v Polabí před 12 lety, v té době byla léta normální, svítilo slunce, občas sprchlo. Přes den, kdy nejvíc pražilo slunce,  jsem si zatáhl hliníkové žaluzie, v noci teplo z domu vypudil intenzivním větráním a druhý den to bylo zase dobré.

Poslední roky však už žaluzie nestačí, v obýváku je i přes zatažené žaluzie kolem 29°C, pod střechou i v noci teplota neklesne pod 31°C. Žijeme tak trochu jako v kopce, protože otevřít žaluzie přes den se nedájí, to by byla nesnesitelná výheň. K tomu pracujeme z domu, takže už ráno někdy kolem 9. hodiny se nám potí ruce u klávesnice.

Říkal jsem si, že když si koupíme bazén, budeme se moct ochladit. Jenže ten nás ochladí jen trochu, protože i tam jde voda ke 30°C a navíc v posteli bazén opravdu nemáme. A tak nás počasí donutilo myslet na klimatizaci. Zpětně mě mrzíže jsem při stavbě nemyslel i na měnící se klima. V zimě topíme tepelným čerpadlem, vodu ohříváme slunečními kolektory, takže na ekologii jsme mysleli, na svůj komfot však ne…..zdraví p. František z Polabí. Letos v létě 2019 už na klimu dojde, už je objednaná u NODIPu.“

Našli jste se v příběhu našeho klienta? Není to příběh smyšlený, ale přímo ze života. Klima se poslední roky významně změnilo a my si musíme zvykat na to, že je u nás, v české kotlině stejné vedro jako ve Středomoří….jen to moře nám tu schází.

Rekonstrukce domu nebo bytu – příprava na klimatizaci

Byt či dům rekonstrujeme jednou za několik let a chceme, aby nám vydržela dlouho. Vybíráme dlaždičky do koupelny, aby byly krásné a nadčasové, nové dveře dlouho sloužily a okna se brzo nerozvrzala. Ale co vnitřní klima? Na to často zapomínáme.

Klimatizace potřebuje rozvody

Do krásně zrekonstruovaného domu se nám nechce pustit montéry, kteří začnou vrtat a dělat díry, protože to znamená extra nepořádek. Proto je vhodné nechat namontovat komunikančí kabely, elektriku i odvod kondenzátu dopředu, v průběhu rekonstrukce. 

Až rekonstrukci dokončíte, již se jen do čistého vymalované pokoje připevní vnitřní jednotky. Nebude nutné znovu sekat.

Vedení kabelů a trubek klimatizace lištou

Ano, i to je možné, pokud vám nevadí, že bílé lišty budou na pohled vidět, není to problém. Pak se taková instalace klimatizace zvládne jen s minimem vrtání. Nějaké bude, protože jednotky i lišty se musí na zeď připevnit.

Lišta klimatizace - umístění na balkónu

Nevíte, jakou značku klimatizace zvolit?

TOSHIBA SEIYA, SUZUMI PLUS, DAISEIKAI, SHORAI PREMIUM nebo nějakou od značky DAIKIN – URURU SARARA, STYLISH, EMURA, PERFERA, COMFORA, SENTIRA

Přečtěte si náš článek o tom, jak vybírat klimatizaci do bytu nebo domu.  Případně můžeme doporučit článek o tom, jakou značku klimatizace vybrat.

A nebo rovnou volejte, odborně vám poradíme, která klimatizační jednotka s jakými funkcemi a výkonem je pro vaše potřeby nejvhodnější.

Vyplňte tento kontaktní formulář, volejte tel. 602 457 196 nebo pište info@nodip.cz

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.