Rubriky
Aktuality

Rekonstrukce domu či bytu – příprava na klimatizaci

Rekonstrujete byt či dům nebo se na to brzy chystáte? Zahrňte do příprav také klimatizaci – vyhnete se tak v budoucnu dalšímu vrtání.

Příběh jednoho našeho zákazníka:

„Dům jsem stavěl v Polabí před 12 lety, v té době byla léta normální, svítilo slunce, občas sprchlo. Přes den, kdy nejvíc pražilo slunce,  jsem si zatáhl hliníkové žaluzie, v noci teplo z domu vypudil intenzivním větráním a druhý den to bylo zase dobré.

Poslední roky však už žaluzie nestačí, v obýváku je i přes zatažené žaluzie kolem 29°C, pod střechou i v noci teplota neklesne pod 31°C. Žijeme tak trochu jako v kopce, protože otevřít žaluzie přes den se nedájí, to by byla nesnesitelná výheň. K tomu pracujeme z domu, takže už ráno někdy kolem 9. hodiny se nám potí ruce u klávesnice.

Říkal jsem si, že když si koupíme bazén, budeme se moct ochladit. Jenže ten nás ochladí jen trochu, protože i tam jde voda ke 30°C a navíc v posteli bazén opravdu nemáme. A tak nás počasí donutilo myslet na klimatizaci. Zpětně mě mrzíže jsem při stavbě nemyslel i na měnící se klima. V zimě topíme tepelným čerpadlem, vodu ohříváme slunečními kolektory, takže na ekologii jsme mysleli, na svůj komfot však ne…..zdraví p. František z Polabí. Letos v létě 2019 už na klimu dojde, už je objednaná u NODIPu.“

Našli jste se v příběhu našeho klienta? Není to příběh smyšlený, ale přímo ze života. Klima se poslední roky významně změnilo a my si musíme zvykat na to, že je u nás, v české kotlině stejné vedro jako ve Středomoří….jen to moře nám tu schází.

Rekonstrukce domu nebo bytu – příprava na klimatizaci

Byt či dům rekonstrujeme jednou za několik let a chceme, aby nám vydržela dlouho. Vybíráme dlaždičky do koupelny, aby byly krásné a nadčasové, nové dveře dlouho sloužily a okna se brzo nerozvrzala. Ale co vnitřní klima? Na to často zapomínáme.

Klimatizace potřebuje rozvody

Do krásně zrekonstruovaného domu se nám nechce pustit montéry, kteří začnou vrtat a dělat díry, protože to znamená extra nepořádek. Proto je vhodné nechat namontovat komunikančí kabely, elektriku i odvod kondenzátu dopředu, v průběhu rekonstrukce. 

Až rekonstrukci dokončíte, již se jen do čistého vymalované pokoje připevní vnitřní jednotky. Nebude nutné znovu sekat.

Vedení kabelů a trubek klimatizace lištou

Ano, i to je možné, pokud vám nevadí, že bílé lišty budou na pohled vidět, není to problém. Pak se taková instalace klimatizace zvládne jen s minimem vrtání. Nějaké bude, protože jednotky i lišty se musí na zeď připevnit.

Lišta klimatizace - umístění na balkónu

Nevíte, jakou značku klimatizace zvolit?

TOSHIBA SEIYA, SUZUMI PLUS, DAISEIKAI, SHORAI PREMIUM nebo nějakou od značky DAIKIN – URURU SARARA, STYLISH, EMURA, PERFERA, COMFORA, SENTIRA

Přečtěte si náš článek o tom, jak vybírat klimatizaci do bytu nebo domu.  Případně můžeme doporučit článek o tom, jakou značku klimatizace vybrat.

A nebo rovnou volejte, odborně vám poradíme, která klimatizační jednotka s jakými funkcemi a výkonem je pro vaše potřeby nejvhodnější.

Vyplňte tento kontaktní formulář, volejte tel. 602 457 196 nebo pište

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.