Rubriky
Aktuality

Jakou značku klimatizace vybrat? Aneb na ceně záleží.

Možná právě uvažujete o pořízení klimatizace domů, do kanceláře nebo své prodejny a říkáte si, kterou značku z nabídky vybrat. Pojďme si říct pár praktických tipů.

Cena klimatizace

Ano, u ceny vše začíná i končí. My Češi jsme národ milovníků slevVíce než 50 % zboží se u nás prodá ve slevách! A čím je sleva vyšší, někdy opravdu nesmyslná i 70-90 % nebo podle věku…tím lépe. Nikoho nenapadne, že pokud žádá o slevuautomaticky tím degraduje hodnotu zvoleného produkt. Výrobci a prodejci s žádostí o slevu dopředu musí počítat, musí cenu navýšit, vytvořit si „vatu“, aby mohli slevy dávat. Nedoporučujeme tedy podle výše slevy vybírat. 

Pokud chcete ušetřit

Je to podobné, jako když vybíráte nové auto. Pokud víte, že máte peníze pouze na Fabiinemá smysl se chodit dívat do autosalonu na nové Volvo. Je to trochu nadsázka, ale značka vám již prozradí cenovou hladinu.

Pokud tedy chcete levnější funkční řešení, vybírejte ze značek, nejen těch českých (Acond, Midea, Sinclair atd.) a nebo zvolte úplně jinou, neznačkovou, s nízkou cenou. České značky zaručují slušnou volbu za méně peněz.

Pokud hledáte střední třídu značek, již můžete sáhnout například po značce LG, Mitsubishi nebo Samsung. Tyto značky patří mezi ty populární v poměru cena-výkon a pravděpodobně je znáte z jiných elektro odvětví.

Historie značky klimatizace

Historie značky klimatizace by měla být jedním z parametrů, který by vám neměl uniknout. Např. japonská značka TOSHIBA jako první na světě uvedla na trh klimatizaci určenou pro residence, tzn. domy, byty atp. již v roce 1961. Historie celé společnosti však sahá až do 19. století.

My jsme se rozhodli instalovat pouze japonské značky TOSHIBA a DAIKIN. Jsou to značky, které mají za sebou více než stoletou historii v oblasti výroby elektrických spotřebičů a následně tepelných čerpadel, jsou to jedničky ve svém oboru, co do kvality i inovací.

Vlastní vývojové centrum nebo kopírování?

Jedním z nejlepších se firma nestává jen počtem nainstalovaných tepelných čerpadel, ale také vlastním vývojovým centrem. Buď můžete inovovat, a nebo kopírovat…zákazník se tak musí rozhodnout, jestli chce originální „tři proužky na mikině“ nebo mu bude stačit kopie z trhu „se čtyřmi proužky“. 

Pokud má firma rozsáhlé inovační centrum, přináší technologické novinky, tiché klimatizace nebo pokročilé filtry, tyto inovace samozřejmě musí promítnout do ceny. Nelze očekávat, že takové řešení bude levné. Ani pokročilé bezpečností systémy u aut nespadly z nebe, firmy je léta vyvíjejí a my, spotřebitelé, vývoj platíme v ceně vozu.

Spolehlivost klimatizace

Ve stínu je 30 °C a vy marně čekáte na opraváře, černá můra všech klientů. Když si pořizujete klimatizaci, očekáváte, že vás podrží v těch největších vedrech. Vyberte si tedy spolehlivou značku s minimem reklamací. Zeptejte se svých známých nebo googlete a zjistíte, které značky budou dobrou volbou. Chceme být nestranní, a proto vám v tomto ohledu žádnou nebudeme podsouvat.

Tichý chod je prioritou

I zde si dovolíme přirovnání k jiným domácím spotřebičům. Můžete si koupit burcující pračku, jejíž otáčky připomínají vzlet letadla nebo extra tichou myčku, kterou si klidně pustíte večer, když se díváte na televizi a vůbec o ní nevíte. Volba je asi jasná, stejně tomu bude u klimatizace. Dnešní moderní vnitřní jednotky klimatizace dosahují hluku pouze kolem 20 dB. Jen tak pro srovnání. To je cca polovina zmiňované tiché myčky. Při takovém klidném ševelení vzduchu pak může klidně spát i vaše miminko

„Hlučnost“ venkovní jednotky vás nemusí trápit, ani vaše sousedy. Pohybuje se totiž již kolem 46 dB, tedy právě hlučnost zmiňované tiché myčky.

Funkce klimatizace

Klimatizování, topení, ionizace, čistička vzduchu pro alergiky a astmatiky….to všechno umí moderní jednotky. Je jen na vás, co je pro vás prioritou. Většina klientů však volí jednotky se základními filtry. Takové klimatizace umí svou základní funkci – klimatizování a topení, stejně dobře jako ty s pokročilými filtrya navíc ušetříme. Znáte to, i mobily toho dnes umí hodně, ale nejdůležitější je, aby se vám s nimi dobře telefonovalo. 

V každém případě se výrobci předhánějí, kdo přinese novou funkci, hitem poslední doby je právě ionizace nebo pokročilé aktivní elektrostatické filtry (u Toshiby pod obchodním názvem PLASMA PURE). Díky těmto skvělým filtrům dokonale vyčistíte vzduch od alergenůpylůbakterií. Doma tak můžete mít dokonale čistý vzduch navíc s ionty jako na horách. Takovou klimatizaci tedy můžete bez nadsázky používat celý rok…a není potřeba u toho hned foukat chladný vzduch, funkce jsou na sobě nezávislé.

Vyladěný kompresor – srdce klimatizace

Invertorová technologie v kompresorech je dnes již „povinnou“ součástí. Invertorové motory naleznete nejen v klimatizacích, ale také v pračkách nebo sušičkách. Invertorový motor reguluje otáčky plynulým způsobem, odpadá tak neustále zapínání a vypínání motoru, které motor opotřebovává, a navíc spotřebovává nejvíc energie.

Invertorové technologie tedy:

  • šetří elektrickou energii až o 30 % vs. s tradičními systémy 
  • šetří samotný motor
  • má vyšší účinnost

Zde si půjčíme krásné přirovnání značky Daikin, která invertorový motor přirovnává k běžci, který také spotřebovává nejvíc energie na startu či zastavováním. Poklidný běh vytrvaleckým tempem šetří jeho energii.

Invertorový motor Toshiba

Účinnost a spotřeba energie

Když zainvestujete do tichého a spolehlivého řešení, očekáváte, že ani jeho pravidelný provoz nebude mít negativní vliv na spotřebu energie. V tomto jsou značky Toshiba i Daikin světovou špičkou. Snížení spotřeby energie je dlouhodobou snahou obou hráčů. Příkon jednotek již od 0,85 kW u vnitřních jednotek a od 0,92 kW u venkovních jednotek. Jednotky tak patří až do kategorii A+++ (podle zvolené vnitřní jednotky).

Design, aby klimatizace krásně zapadla do vašeho vyladěného pokoje

Pro někoho je design až na posledním místě, pro někoho je to nejdůležitější bod rozhodování. Dnes již není nutné mít vnitřní jednotku jen bílou. Např. jednotky Stylish od značky Daikin jsou v nabídce také ve stříbrné a černé barvě. Dokonale tak zapadnou do designu vašeho domova.

Ani bílá dnes není jen bílá. Dokonalé zaoblené tvary s jemnou lesklou strukturou povýší obyčejnou bílou na designovou bílou u jednotek Super Daiseikai 9 od Toshiby.

Stačí si jen vybrat….a nezapomeňte, ovládání přes mobil je u jednotek Toshiba i Daikin samozřejmostí (pozn. u některých jednotek v ceně, u některých za příplatek).

Zamotali jsme vám s výběrem hlavu? Netrapte se a zavolejte, přijedeme, navrhneme a hlavně vám pomůžeme vybrat vhodné řešení pro váš domov.

Tel. 602 457 196 nebo pište

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.