Tepelné čerpadlo Daikin Altherma – japonská kvalita s až 7 letou zárukou

AKCE: sleva na tepelná čerpadla – více info zde

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma: záruka až 7 let

DAIKIN TEPELNÁ ČERPADLA ceník

Japonská značka DAIKIN je jedním ze světových lídrů v oblasti výroby tepelných čerpadel a klimatizací. V na trhu působí od roku 1924, v oboru tepelných čerpadel má více než 50 let zkušeností. Značka má své vývojové centrum v Evropě, proto naše teplotní podmínky zná a čerpadla jim přizpůsobila (garantovaný topný výkon až do teploty -28°C). Například i při – 15°C umí ohřát vodu na 70°C bez elektrického dohřevu (liší se od typu čerpadla). To jsou parametry, kterými si umí pochlubit jen málo jednotek od konkurence a vy je oceníte během tuhých zimních měsíců. Pojďme si představit tuto značku.

Víte, že až 80 % energie můžete získat z okolního vzduchu? Venkovní jednotka bere většinu vyráběného tepla právě z okolí, vy tak topíte “zdarma”. Jen cca 20 % energie bere z elektrické sítě.

Nezapomeňte se zeptat na aktuální možnosti dotací.

Tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma je vhodné pro rodinné domy, novostavby, rekonstrukce, penziony, hotely i další průmyslové prostory

Tepelné čerpadlo poslední roky objevuje čím dál více majitelů objektů. Ještě před cca 10-15 lety bylo tepelné čerpadlo velmi drahou a hlavně hlučnou investicí, do které šli jen nadšenci. I proto se používala zejména technologie s vrty, aby se zamezilo hluku v okolí domu. Vrty byly a jsou velmi drahou zálažitostí a navíc podléhají speciálním „kulatým“ razítkům.

Dnešní venkovní jednotky tepelných čerpadel vzduch-voda jsou však super tiché (již od 35 dB viz odstavec níže) a efektivní (až 80 % energie je zdarma z okolního vzduchu). Pouštět se do anabáze s vrty tak již není potřeba. I proto se oblíbenost efektivního a ekonomického vytápění a ohřevu vody zvyšuje.

Nebojte se napojit tepelné čerpadlo na starší rodinný dům se stávajícími rozvody nebo ho rovnou naplánujte do své novostavby. Na vytápění tepelným čerpadlem Daikin Altherma často přechází nejen ti, co doteď topili uhlím, ale také starým enefektivním elektrokotlem nebo plynem. Ročně tak mohou ušetřit i desítky tisíc korun za vytápění a ohřev TUV. Ne vždy je však přechod hra o ušetření peněz, ale zejména u uhlí je to o dokonalé pohodlnosti a bezprašného řešení.

Zejména u rekonstrukcí je pak možné využít různé dotace např. z kotlíkovek nebo Nové zelené úsporám. Zde si můžete přečíst článek o tom jak kotlíkovky a NZÚ fungují.

pozn. Dotace se neustále aktualizují, ale náš web ne vždy obsahuje aktuální informace, zeptejte se nás na možnosti čerpání dotací přímo ve vašem kraji pro váš objekt.

Tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA používá invertorovou technologii:

Invertorové metody se spouští pomalu, plynule. Výhodou je nejen tiché spouštění bez výkyvů, ale zejména ekonomičtější provoz. Pokud zařízení není vybaveno invertorovou technologií, spouští se rychle, náhle a díky tomu spotřebovává mnohem více elektrické energie ve srovnání s invertorovou technologií.

  • šetří elektrickou energii (až o 30 % nižší spotřeba energie než u tradičních systémů)
  • plynule řídí hlavní agregáty podle potřeby distribuce tepla nebo chlazení (v případě systému vzduch-vzduch)
  • dochází k menšímu opotřebení dílů a tedy prodloužení životnosti
Invertorový motor Toshiba
zdroj obrázku: Toshiba katalog (invertorová technologie však u Daikin čerpadel funguje identicky

Zvolením vhodného výkonu je možné tepelným čerpadlem vzduch-voda DAIKIN Altherma vytápět:

  • rodinné domy: novostavby i rekontrukce,
  • penziony
  • restaurace
  • kanceláře
  • obytné domy
  • střední i velké průmyslové objekty.
TČ Daikin

Tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma pro rodinné domy (residenční použití) s ohřevem vody

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je vhodné pro novostavby, ale také pro rekonstrukce, protože lze napojit na stávající otopný systém (stávající rozvody topení).

Čerpadlo tak ohřívá vodu do radiátorůdo podlahového vytápění nebo kombinace. Je možné ho také kombinovat s jinými zdroji vytápění (např. současný plynový nebo elektro kotel) jako bivalentní zdroj nebo s fotovoltaikou pro ohřev vody. V létě se tak prakticky stává vaše domácnost „nezávislá“ na topivu, protože slunce díky kolektorům ohřívá vodu na vysoké teploty. Takto „zdarma“ ohřátou vodu využijete na sprchování, do pračky nebo myčky.

Teplota výstupní vody u tepelného čerpadla DAIKIN Altherma

Čerpadla umí ohřát vodu až na 65°C. Vysokou teplotu ocení ti, kteří rekonstrují dům a do svých radiátorů potřebují pouštět vyší teplotu. Naopak novostavby potřebují nižší teplotu vody, například do podlahového topení. Proto je nutné TČ navrhnout právě pro vaše potřeby, aby vyrábělo teplotu tak akorát :-).

V zimě topí a ohřívá vodu, v létě jen ohřívá vodu

Samozřejmě, moderní tepelná čerpadla umí vše. V zimě vyrábí teplou vodu do radiátorů či podlahového topení a k tomu ohřívají teplou užitkovou vodu. V létě pak samozřejmě v domě netopíte, ale stále můžete ohřívat teplou vodu – ano, z 80 % zdarma. Takže žádné zatápění uhlím, když si chce se chcete vysprchovat. Vše funguje automaticky a vy si užíváte komfortu moderní doby.

Chlazení/klimatizování tepelných čerpadlem DAIKIN ALTHERMA

Ano, i to tepelné tepelné čerpadlo Daikin umí. Pokuk ve svém domě plánujete také klimatizaci, je důležité na to myslet již při plánování celé novostavby. Úloha je trochu kompexnější, ale lze to. Nezapomeňte nám o svých plánech na chlazení říct.

Hlučnost venkovní jednotky tepelného čerpadla DAIKIN ALTHERMA

Dokáže si představit, že topíte či ohříváte vodu až z 80 % zdarma z okolního vzduchu a to až do – 9°C ?*

Ne není to žádná pohádka na dobrou noc. Je to skvělý výkon tichých jednotek DAIKIN Altherma.

K tomu si přidejte hlučnost ve vzdálenosti 3 metry od venkovní jednotky ….ááá, že téměř nic neslyšíte? Ano, je to tak, moderní venkovní jednotky dosahují standardní hlučnosti jen 38 dB. A při režimu nízké hlučnosti dokonce jen 35 dB. I cvrdlikající okolní ptáci jsou proti DAIKIN tepelným čerpadlům hluční. Jen tak pro srovnání, pokud si domu pořídíte super tichou myčku vyšší cenové hladiny, bude dělat hluk kolem 42 dB…Daikin se svými jednotkami prostě dosahuje super tichého provozu, který nebude rušit vás ani sousedy.

Podívejte se na krátké video, které vás přesvědčí, že investovat do kvality se vyplatí. Odmění se vám komfortem a hlavně opravdu tichým provozem.

*liší se dle výkonu TČ

Není nutné měnit radiátory – tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma se připojí na současný rozvod

To je dobrá zpráva, protože rekonstrukce se tak zbytečně neprodraží. Tepelná čerpadla vzduch-voda DAIKIN ALTHERMA jsou kompatibilní s vašimy radiátory, ať již využíváte nízkoteplotní nebo vysokoteplotní radiátory, zjednoduše řečeno.

Ano, samozřejmostí je připojení na podlahové topení.

Online ovládání – mějte řídicí jednotku pod kontrolou

Vracíte se z dovolené nebo vymrzlí z procházky? Jednoduše pomocí online aplikace upravíte aktuální nastavení teploty. Aplikace také umí řídit průtok, provozní režim nebo sledovat spotřebu energie, vše jednoduše z mobilu, odkudkoli.

zdroj obrázku: DAIKIN katalog

Moderní ekologické chladivo R32

V jednotkách DAIKIN ALTHERMA již najdete nové ekologické chladivo s označením R32. Jedná se o chladivo nového typu, které po roce 2025 NEBUDE zakázané, ba právě nakopak. Investujete tak do zařízení, které již v roce 2020 splňuje podmínky r.2025. Více se o chladivech R32 a R410 dočtete v tomto našem článku.

Ceník tepelných čerpadel DAIKIN ALTHERMA včetně instalace

Rádi bychom uvedli konkrétní částku, kolik bude stát tepelné čerpadlo a jeho instalace právě ve vašem domě. To však takto univerzálně není možnéKaždé řešení je individuální a řídí se mnoha faktory (počet místností pro vytápění a chlazení, způsob napojení na stávající otopný systém, zateplení budovy, napojení na bivalentní zdroj, budeme hořívat i TUV? atd.). Nechceme vás strašit kompeltním výčtem, proto nás kontaktujte pro individuální nabídku nebo využijte formulář níže.

Chcete také topit a ohřívat vodu levně i s pomocí dotací?

Zeptejte se nás na vhodné řešení pro váš rodinný dům, penzion nebo jiný objekt – připravíme vám vhodný návrh vytápění, umíme také pomoct s dotací díky spolupráci se specializovanou firmou na dotace. Dotace mohou čerpat jak domácnosti, tak firmy! Aktuální možnosti vám sdělíme.

Chcete také topit a ohřívat vodu tepelným čerpadlem DAIKIN ALTHERMA? Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku.

tel. 602 457 196  

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.