Klimatizace do panelákového bytu

Bydlení v panelácích je u nás stále populární. Vždyť v nich bydlí přes 2,5 miliónů obyvatel.

Je to zejména dostupností a také bohužel tím, že jiného kvalitního bydlení je nedostek. Od revoluce se však hodně změnilo – spousta panelových domů dostala nový zateplený kabát, nová okna, je v nich tedy v zimě teplo.
Jenže to také znamená, že v létě v panelákovém bytě není teplo, ale opravdu vedro. Zejména poslední léta prověřila i otrlé milovníky sluníčka.

A tak se hitem posledních let stala instalace klimatizační splitové nebo multisplitové jednotky do panelákových bytů. Klimatizace není investice na jedno léto, není to nákup rohlíků, vybírejte tedy dobře.

Jednoduché řešení pro jednu místnost pak vyjde na  39 024 Kč vč. DPH – kvalitní tichá klimatizace TOSHIBA.

Jak správně vybrat klimatizaci, aby vám dlouho a dobře sloužila?

1.Split nebo multisplit systém?

Tyto dva cizí pojmy nám říkají, kolik pokojů takovou klimatizací vychladíte.

Split – vychladí jednu místnost – více o split klimatizaci zde.

Multisplit – vychladí více místností (dle zvolené technologie i 5 a více místností) – více o multisplit zde.

2. Hlučnost vnitřní a venkovní jednotky

Nikdo z nás nechce poslouchat hlučnou vrtuli venkovní jednotky nebo hučící vnitřní jednotku. Chceme si užít ticho a chlad. Proto svým zákazníkům nabízíme především značky TOSHIBA a DAIKIN, které jsou opravdu tiché. Vnitřní jednotka si bude se svými cca 38 dB(A) jen tak ševelit, venkovní jednotku má cca 47 dB(A), přirovnali bychom ji k tiché myčce nádobí.

3. Chladící výkon klimatizačních jednotek

Chladící výkon je potřeba spočítat na konkrétní prostor. Zohledňujeme počet pokojů, jejich orientaci na světovou stranu a množství oken atd. Protože slunný byt na jih prostě bude potřebovat výkonnější jednotky. Pokud se totiž vybere slabá jednotka, která neodpovídá potřebnému chladícímu výkonu, motor se bude příliš opotřebovávat, bude hlučný a brzo se zničí.

Výpočtem chladícího výkonu se netrapte, proto máme v týmu techniky, kteří vám odborně poradí.

4.  Topení, odvlhčování, ionizace, antialergické filtry…

Dnešní moderní klimatizační jednotky umí spoustu funkcí. Pokud máte doma alergika nebo asmatika nebo si chcete užívat vzduch jako na horách, zvolte např. klimatizační jednotky TOSHIBA DAISEIKAI9.

5. Kam se umísťuje venkovní klimatizační jednotka?

Potřebujete balkón, kde se jednotka krásně schová. Budete potřebovat souhlas majitele budovy. Pokud budete mít svolení majitele objektu, lze venkovní jednotku instalovat i na fasádu.

lista-klimatizace-TOSHIBA-umistene-na-balkon-montaz-klimatizace-Praha-NODIP (kopie)

6. Trubky a kabely uvnitř bytu

Pokud instalujeme jednotku do panelákového bytu, většinou vnitřní potrubí, komunikační kabely atd. vedeme lištou. Je to nejmenší zásah do stavby domu. Instalace je tak rychlá a nejsou nutné další zednické práce. Jednoduchou klimatizaci nainstalujeme za jeden den.

7. Vyberte si značkovou klimatizaci (např. Toshiba nebo DAIKIN), která se neporouchá

Na trhu jsou desítky značek různé kvality. Klimatizační jednotky jsou vyráběny někde na dálném Východu. Značky TOSHIBA a DAIKIN vyrábí v Evropě, konkrétně DAIKIN v České republice, a to se pozná na kvalitě. Obě značky vykazují velmi nízkou poruchovost. Obě značky pochází z Japonska a mají za sebou více než 60 let zkušeností v chlazení, nejsou to tedy žádné rychlokvašky, které ještě včera pěstovaly rýži a dnes už vyrábí klimatizace.

8. Záruka až 3 roky

Zákonným standardem jsou 2 roky. Značky TOSHIBA i DAIKIN svým výrobkům věří natolik, že rozšířily záruku na 3 roky (při pravidelných servisních prohlídkách). A kdyby náhodou, servis zajistíme do 48 hodin.

9. Chladivo R32 budete moci používat i po roce 2025

V trubkách mezi vnitřní a venkovní klimatizační jednotkou koluje chladivo. Existují různé druhy. To zastaralé, které však často firmy ještě ve svých klimatizacích montují, se jmenuje R410 (pozn. ale exitují i další viz tento článek, které také nebude možné používat po roce 2025).

Pozor! R410 a další se od roku 2025 nebudou smět používat tzn. instalovat ani servisovat. Pokud si necháte nainstalovat klimatizaci s tímto chladivem a ono vám uteče nebo se klimatizace porouchá, po roce 2025 vám takovou klimatizaci nikdo neopraví. Prostě ji budete moci vyhodit a koupit si novou!!!

10. Invertorový motor klimatizačních jednotek TOSHIBA a DAIKIN

Invertorový motor udržuje ideální teplotu bez velkých energetických výkyvů. Díky tomu ho téměř neslyšíte (slyšíte pouze proudění vzduchu) a navíc šetří energii. I proto je účinnost moderních klimatizačních jednotek až A+++ což významně šetří spotřebovanou energii.

11. Montáž klimatizací je vázaná živnost

Vyberte si tedy firmu, která toto oprávnění má.

12. Snížená sazba 15 % DPH

Pokud instalujete klimatizaci do bytu nebo rodinného domu tzn. do domácnosti, řekněte si o 15 % DPH – zajistíme vám ji.

13. Cena řešení

Nepodléhejte iluzi, že kvalitní řešení pořídíte za cenu mobilní klimatizace tedy kolem 10.000-15.000). Takové řešení prostě nebude kvalitní nebo je to jen lákadlo a vy si budete muset ještě pěkných pár tisíc připlatit za extra položky a nebo zjistíte, že máte zastaralou technologii s chladivem, které brzo nebude možné používat – viz bod 9.

Dobré auto si také nekupíte za cenu kola, a tak to platí v klimatizacích.

Jednoduché řešení pro jednu místnost vč. DPH pak vyjde na  39 024 Kč vč. DPH.

Ukázková cena klimatizace TOSHIBA SEIYA do bytu obsahuje:

 • Venkovní jednotka RAS-B13J2KVG-E
 • Vnitřní jednotka RAS-13J2AVG-E v provedení bílé barvě
 • Energetická třída A++ při chlazení resp A+ při topení
 • Velikost místnosti cca 24m2
 • Provozní teploty při chlazení od -15 do 46 stupňů Celsia resp. při topení od -15 do 24 stupňů
 • Chladivo R32 (R410A chladivo již nenabízíme, neboť bude od roku 2025  zakázáno)
 • Hybridní tichý invertorový motor
 • Dálkový ovladač
 • Prachový filtr
 • Odborná montáž
 • Záruka 36 měsíců

Připravte svůj byt na letní vedra – termíny instalace v červnu:

tel. 602 457 196 nebo info@nodip.cz

Váš kontakt bude použit pouze pro zodpovězení vašeho dotazu, a to v souladu s GDPR ustanovením.