Rubriky
Aktuality

Dotace na přechod z plynu na tepelné čerpadlo v Praze

Topíte nebo ohříváte vodu plynem? Chcete přejít na tepelné čerpadlo a získat dotaci až 100 000 Kč?

Ano, je to možné. Program Nová zelená úsporám bohužel přechod z topení plynem na tepelné čerpadlo finančně nepodporuje. Výjimku tvoří ohřev teplé vody, kdy je možné získat dotaci 45 000 Kč (status říjen 2022) – aktuální informace o Nové zelené úsporám najdete zde.

Dotační program na přechod z plynu v Praze otevřen

Praha otevřela svůj program Čistá energie Praha 2022-2023, který se týká rodinných i bytových domů. V rámci programu Praha podporuje přechod z topení plynem, uhlím, elektrokotlem atd. Cílem je maximální využití ekologického způsobu vytápění, jako je např. tepelné čerpadlo.

Celkově je k dispozici jen 50 mil. Kč, proto je důležité podat žádost co nejdříve, v tuto chvíli jsou stále prostředky k dispozici (status 7. října 2022). S vyřízením dotace vám umíme pomoci – kontaktujte nás.

Zásadní podmínkou je instalace do 6 měsíců od schválení dotace což vzhledem k současným dodacím lhůtám tepelných čerpadel není jednoduché. I tak vám umíme nabídnou variantu realizace v rámci této časové podmínk – zeptejte se nás na aktuální možnosti.

Kompletní znění podmínek programu najdete zde.

Výše dotace pro rodinné a bytové domy v rámci Čisté energie Praha 2022-2023

Jak z tabulky vyplývá, pro topení tepelným čerpadlem vzduch-voda (případně v kombinaci s ohřevem TUV) můžete získat až 100 000 Kč. Pokud však v domě nemáte rozvedené teplovodní topení (radiátor nebo podlahové topení) a budete topit pomocí klimatizace nebo-li tepelným čerpadlem vzduch-vzduch, můžete získat až 60 000 Kč.

Program je otevřený od 5. září 2022 do 30.9.2023, ale peněžní prostředky jsou omezené a rozhoduje pořadí podání.

Chcete také topit a ohřívat vodu kvalitním tepelným čerpadlem? Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku.

tel. 602 457 196  

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.