Rubriky
Aktuality

Nechte se rozmazlovat klimatizací – chladí, topí a čistí vzduch: 3v1

Koupit klimatizaci? Nebo snad nový kotel, protože ten starý již dosluhuje, pro astmatické děti čističku vzduchu… co vybrat?

Tyto a obdobné otázky si možná také kladete. Pojďme se na podívat na odpovědi.

Kvalitní klimatizaci využijete celý rok

Poslední roky jsou léta v našich končinách opravu horká, proto se nabízí pořídit si do bytu či domu klimatizaci. Tento nápad kvitujeme, bude se vám přes den lépe dýchat a v noci klidněji spát, protože přes 30C v ložnici v noci nikdo nechce. Jenže co s klimatizací na jaře, na podzim nebo dokonce v zimě?

Zatopte si klimatizací

Možná se vám název tohoto odstavce zdá trochu obrácený, topit klimatizací? Ne, není to překlep. Moderní klimatizace jsou totiž tepelná čerpadla vzduch-vzduch tzn. čerpají energii z okolního vzduchu, a tu pomocí chladiva transformují na požadovanou teplotu uvnitř místnosti. Tou požadovanou teplotou může být potřeba místnost chladit, tedy využíváte funkci klimatizace. Nebo zmáčknete tlačítko hned vedle a za pár vteřin venkovní jednotka změní svůj chod a začíná vzduch ohřívat. Klimatizací můžete efektivně topit, a to celý rok. Pokud však doma máte radiátory, ale venku se náhle ochladí a vy ještě nechcete centrálně zatápět, nebo přijde zmrzlí zvenku a chcete rychle větší teplo, není nic jednoduššího než využít služeb své klimatizace.

Čistička vzduchu

Pokud bydlíte u rušné ulice, křižovatky, dálnice nebo máte doma alergika či astmatika, zvolte klimatizaci, která umí efektivně čistit vzduch od alergenů a pylů. Využijete svou klimatizaci opravdu naplno, a to celý rok. Opět budete muset sáhnout po jednotkách vyšších řad, od zn. TOSHIBA je to DAISEIKAI 9 (pro dokonalou filtraci používá elektrostatický filtr PLASMA PURE). od zn. DAIKIN např. URURU SARARA (používá technologii Flash streamer) či STYLISH (čistí vzduch pomocí stříbra). I základní jednotky dnes umí filtrovat vzduch, jedná se však většinou jen o základní pasivní či aktivní filtry. Díky vhodné jednotce již nebudete muset pořizovat další zařízení, které vám bude zabírat místo v pokoji.

Čistička vzduchu s klimatizací

Další vychytávky jako je ionizace

Ionizace patří tak trochu k třešničce na dortu. Opět to není standardní funkce nejnižších řad jednotek, musíte vždy sáhnout po vyšších jednotkách – dobrým výběrem bude např. TOSHIBA SHORAI PREMIUM nebo TOSHIBA DAISEIKAI 9. Ionizace umí zaplaví prostor zápornými ionty jako v horách či u jezera.

Odvlhčování místností pomocí klimatizace

Klimatizační jednotky často mají i další funkce. Ve starších vlhkých domech oceníte odvlhčování. Díky této funkci budete moci udržet vlhkost v místnosti na vhodné úrovni, postupně vám pomůže zbavit se plesnivých skvrn na zdech či dokonce plísní, která se často schovává za skříněmi a ráda způsobuje zdravotní potíže, zejména u alergiků či astmatiků.

Přisávání čerstvého vzduchu klimatizací

Pokud máte rádi čerstvý vzduch a u klasických klimatizací vám chybí, i zde existuje řešení. Sáhněte po Ururu Sarara od zn. Daikin. Ta totiž umí do místnosti také přivádět čerstvý vzduch. Pravda, za takové řešení budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, protože jednotky URURU SARARA patří v portfoliu Daikin k tomu nejdražšímu, ale rozhodně se vyplatí.

Výběrem vhodné jednotky tak nezískáte pouze 3 v 1, ale mnohem více. I proto je potřeba své potřeby probrat s technikem, který vám pomůže vybrat vhodné jednotky, které vám mohou sloužit celý rok. Klimatizace tak bude dobrou investicí, nejen „zbytečností“ na pár horkých letních dní.

Chcete také klimu, kterou využijete celý rok?

tel. 602 457 196

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.

zdroj fotografií: pixabay