Rubriky
Aktuality

Kolik domů stále topí uhlím?

Topná sezóna začala, není se co divit, během deštivých dní bylo opravdu zima. A tak je opravdu jednoduché zjistit, čím kdo topí. Udělali jsme si malý výlet a zde vidíte výsledek. Za krátkou cestu jsme potkali desítky domů, z jejichž komínů se linul štiplavý šedo-bílo-žlutý dým. My jsme si v autě zapnuli vnitřní cirkulaci, abychom mohli dýchat, ale co ostatní občané, kteří žijí ve stejných obcích?

Stát odhaduje, že po celé ČR je stále až 300 000 RD, které topí starými neekologickými kotli na tuhá paliva emisní třídy I. a II. Lokální topeniště jsou tak největším znečišťovatelem ovzduší, teplárny, elektrárny či továrny jsou již totiž většinou odsířené.

Nezapomeňte, od září 2022 si v takovém kotli nezatopíte

Kvůli pandemii se o tom moc nemluví, skoro se na to až chce zapomenout, ale stále platí, že od září 2022 si ve starém uhelném kotli I. nebo II. emisní třídy nezatopíte. Již léta se nesmí prodávat, ale od září 2022 ani používat, a to pod pokutou až 50 000 Kč.

Kotlíkové dotace a Nová zelená úsporám sníží investici

Stát se snaží podporovat výměnu starých kotlů, i proto jsou tu ještě v omezeném režimu jedoucí kotlíkové dotace. A pokud ve vašem kraji již definitivně skončily, nezoufejte, stále tu je Nová zelená úsporám.

Vyměňte kotel na uhlí za moderní automatické tepelné čerpadlo, budete topit jednoduše, už žádná bolavá záda od skládání uhlí, špinavé ruce a zápach z komínu.

Nevíte si s výběrem TČ rady? Obávat se nemusíte, naši školení technici vám s výběrem pomohou. TČ se hodí i do starších domů v podmínkách českých zim.

Máte zájem o tepelné čerpadlo Toshiba Estia nebo Daikin Altherma? Pošlete nám nezávaznou poptávku.

tel. 602 457 196

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.