Rubriky
Aktuality

Diagnostika TOSHIBA klimatizace

V případě, že vám klimatizační jednotka neběží a jen vám bliká, jste schopni provést diagnostiku klimatizace. Když nám sdělíte číslo chyby, pak tušíme, co si máme zabalit cestu k vám.

Analýza chyb vám nezabere ani ne 5 minut. Jak tedy postupovat při analýze chyby? Potřebujete jen propisku a papír na poznámky. 🙂

  1. Postavte se před vnitřní jednotku. Jednotka musí být vypnutá.
  2. Na dálkovém ovladači TOSHIBA pomocí propisky zmáčkněte velmi titěrné tlačítko CHECK. Často je schované pod víčkem úplně dole.
  3. Na displeji se objeví malý nápis CHK a velké číslice 00.
  4. Následně se šipkami NAHORU a DOLŮ (od TIMER části – označeny jako tlačítko ON) můžete v kódech pohybovat. Od 00 do 33.
  5. Při každém překliknutí o kód vám jednotka jednou krátce pípne. Když pípne jednou a krátce, tak chyba na tomto kódu není. Na jednotce bliká led rychlostí asi 5 bliků do vteřiny – vše je v pořádku
  6. Když dojdete k chybě blikají všechny ledky na jednotce. A z jednotky se ozývá po dobu 10 vteřin píp, píp, píp, píp.
  7. Zapište si kód chyby na displeji.

Upozornění: Jednotky nemají log (záznam) s datem zaznamenané chyby. Ale pamatují si poslední chybové stavy. Doporučujeme nejprve chybové kódy projet. Následně chyby CHECK módu vymazat tlačítkem CLR. Pak jednotku zapnout v normálním režimu a nasimulovat chybu. Vytvoří se nový aktuální záznam chyb. A pak projet chybové kódy znova a napsat nám výsledek.