Kazetové klimatizace

Kazetové klimatizace se používají jako vnitřní jednotky centrálních klimatizací. Jsou obdobou nástěnných klimatizačních jednotek. Kazetové klimatizace se však instalují do stropních podhledů.

Kam jsou kazetové klimatizace vhodné?

Kazetové klimatizace se hodí do všech prostor s vysokými stropy (do 3,5 metru). Tyto stropy jsou zakryty podstropními podhledy, které zakrývají veškeré vedení a trubky a elektroinstalaci. Nic tedy není vidět, není potřeba nijak sekat ani zakrývat trubky plastovými kryty.

Typicky se kazetové klimatizace instalují do restauracíkanceláříhotelů a obdobných prostor. Jejich velkou výhodou je, že nenarušují vzhled místnosti, jsou totiž skryté v podstropním podhledu. Krycí panel je vysoký pouze od 12 mm, tedy dokonale zapadnou do každého interiéru. Snadno zapadnou do rastru. 

Jak hlučná je kazetová klimatizace?

Jsou velmi tiché, aby nerušily chod vaší restaurace nebo kanceláře. Akustický tlak ve vzdálenosti 1,5 m je se u značky TOSHIBA pohybuje mezi 26-35 dB, takový chod nebudete vnímat, je to totiž méně než vaše tichá domácí myčka.

Počet průduchů kazetových klimatizací

Počet průduchů říká, kolika otvory bude vzduch proudit, např. dva nebo čtyři.

Jednocestné a dvoucestné kazetové klimatizace

Tyto jednotky jsou vhodné do menších prostor, ať už se jedná o kanceláře, restaurace nebo hotely. Jsou však velmi výkonné, a to od 1,7- 16 kW u chlazení (značka TOSHIBA – nabídka se liší pro řešení pro jednu a více místností). Samozřejmostí je jejich využití pro topení s výkonem 3,4 – 14 kW. Takovou klimatizaci tak lehce využijete i v chladnějším létě nebo v mezidobí, kdy se nevyplatí zapínat centrální otopný systém. Jednotky mají v sobě již integrované čerpadlo kondenzátu s výtlakem 850 mm. U jednotek je individuální možnost volby a uložení způsobů pohybu vzduchu, bezdrátového připojení nebo připojení pohybového senzoru (pro konkrétní specifikaci nás kontaktujte). A to vše v modernímzcela plochém designu, který se lehce integruje do rastru velikosti 600 x 600 mm.

Čtyřcestné kazetové klimatizace

Čtyřcestné kazetové jednotky jsou vhodné do větších prostor, ať jsou to restaurace, obchody nebo kanceláře. Tyto jednotky mají čtyři výdechy na čtyři různé strany. Jsou vysoce výkonné ale zároveň velmi tiché. Např. výkon těchto jednotek TOSHIBA je mezi 5 a 14 kW pro chlazení a 5,3-16 kW pro topení.Také u čtyřcestných jednotek je samozřejmostí digitální řídící systém TCC Linkintegrované čerpadlo kondenzátunebo možnost bezdrátového infra ovladače.

Všechny kazetové klimatizace, které instalujeme, používají nové moderní chladivo R32. 

TOSHIBA kazetová čtyřcestná klimatizace

Kazetové jednotky se vyrábí v systému RAV i VRF v různých výkonech – navrhneme vám vhodné individuální řešení.

Chcete vědět více o řešení pro váš prostor? Potřebujete servis kazetové klimatizace? 

volejte tel.: 602 457 196 nebo pište 

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Připojit můžete až 5 příloh, stačí je přetáhnout myší z počítače.
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro zodpovězení dotazu nebo vypracování nabídky.